pl en de fr
14-12-2020

Żoliborz „Gminą na 5!”

 

Naszą dzielnicę wyprzedził Kędzierzyn-Koźle z liczbą punktów 34,5, ex aequo z nami na drugiej pozycji uplasował się Konstantynów Łódzki. W tegorocznym rankingu po raz pierwszy wyprzedziliśmy inne warszawskie dzielnice.

- Dla Żoliborza to duży awans. W poprzedniej edycji po raz pierwszy zostaliśmy laureatami tego badania, a w tym roku znaleźliśmy się na czele warszawskich dzielnic. Takie widoczne efekty naszych działań, dodatkowo mocno motywują nas do dalszej pracy. Mam nadzieję, że żoliborscy przedsiębiorcy także odczuwają poprawę w komunikacji i jakości obsługi – mówi Agata Marciniak-Różak, zastępca burmistrza dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Głównym celem badania „Gmina na 5!” jest analiza działań gmin w Polsce i dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców. Oceniana jest jakość i poziom komunikacji gmin na terenie Polski z potencjalnymi inwestorami i przedsiębiorcami drogą elektroniczną. Do badanych aspektów kontaktu urzędów z interesantami kwalifikowana jest jakość Oficjalnych Witryn Internetowych (OWI), które prowadzone są przez poszczególne gminy (komunikacja jednostronna) oraz jakość komunikacji dwustronnej z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Badania komunikacji dwustronnej przeprowadzone zostały w dwóch językach – polskim oraz angielskim.

Grupa gmin zakwalifikowanych do badania wybierana jest w oparciu o ranking Potencjalnej Atrakcyjności Inwestycyjnej dla Gospodarki Narodowej opracowanej przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Łącznie badanie Gmina na 5! 2019/20 przeprowadzone zostało na 663 gminach i 18 dzielnicach miasta stołecznego Warszawy.

131047752 731698231058591 8498082165227349858 n

dyplom

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza