Aktualności sportowe

W sobotę, 26 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18A odbyła się V edycja Turnieju Piłkarskiego im. Jędrka Szwajkerta. Dzięki sprawnej organizacji udało się podtrzymać tradycję i zorganizować żoliborski memoriał pamięci małego Jędrusia, który zginął w Powstaniu Warszawskim.

W sobotę 5 września 2020 roku w godzinach 10.00-15.00 odbędzie się II edycja Turnieju Piłkarskiego o Puchar Marymontu. W rozgrywkach mogą wziąć udział amatorskie drużyny piłkarskie. Turniej jest przewidziany dla osób pełnoletnich oraz młodzieży po ukończeniu 15-tego roku życia (za pisemną zgodą opiekunów prawnych). Wydarzenie jest organizowane w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego.

W styczniu odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Znakomicie zaprezentowała się w nich reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 68 im. Artura Oppmana, która w kategorii dzieci wywalczyła brązowy medal.

W sobotę, 7 grudnia odbył się 24 Żoliborski Bieg Mikołajkowy. W tym roku na dystansie na 10 km pobiegło 467 zawodników, a w biegach dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 100 najmłodszych uczestników. W kategorii mężczyzn najlepszy był Mateusz Kondej, a w kategorii kobiet – Olga Kowalska.

Mikołajkowi biegacze wystartowali z terenu KS Spójnia, przy Wybrzeżu Gdyńskim i przebiegli trasę prowadzącą bulwarami wiślanymi między mostami Grotami Roweckiego a Śląsko-Dąbrowskim. Biegający peleton, jak co roku był bardzo efektowny. Królowały czerwone mikołajowe czapki i szaliki oraz kolorowe swetry.

Uczestników biegu dopingowały władze dzielnicy: burmistrz dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec, zastępca burmistrza Agata Marciniak-Różak. Nie zabrakło także przedstawicieli Rady Dzielnicy Żoliborz, medalistów dekorowała m.in. przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu – Monika Kurowska. A wśród zawodników znalazł się przewodniczący rady dzielnicy Piotr Wertenstein-Żuławski.

W biegu głównym wzięło udział blisko 470 osób. W programie znalazły się też biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 250 do 1000 m. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy - okolicznościowy medal, gorące napoje i gorący posiłek. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! I do zobaczenia na rok, na 25 biegu jubileuszowym!

24. Żoliborski Bieg Mikołajkowy - wyniki:

Mężczyźni:

  1. Mateusz Kondej - 32:24
  2. Tomasz Słupik - 32:43
  3. Maciej Bodnar - 33:14

Kobiety:

  1. Olga Kowalska - 39:02
  2. Anna Sawicka - 39:48
  3. Paulina Prugar-Fukowska - 40:02

Pełne wyniki dostępne pod linkiem: https://www.entretiming.pl/wp-content/uploads/2019/12/wyniki-%C5%BBoliborski-Bieg-Miko%C5%82ajkowy-10km-2019.pdf

DSC 8785

DSC 8906

DSC 9345