Wydarzenia kultualne

Żoliborskie biblioteki stają się bardziej przyjazne zwierzętom. Wraz z otwarciem bibliotek po zdjęciu obostrzeń związanych z rozwojem pandemii koronawirusa, żoliborskie placówki wprowadzają możliwość wypożyczenia i/lub oddania książek w towarzystwie czworonoga.

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert online kabaretu Czas dla nas oraz Grupy MoCarta. Premiera wydarzenia odbędzie się na FB oraz YT Urzędu dzielnicy Żoliborz w sobotę, 6 marca o godzinie 16.00.

W sobotę, 27 lutego przy pięknej słonecznej pogodzie pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Zebranych gości, przywitał wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Robert Rogala wraz z burmistrzem Dzielnicy Żoliborz Pawłem Michalcem, który przypomniał postać rotmistrza Witolda Pileckiego.

W czwartek, 25 lutego 2021 r. na Placu Inwalidów w Warszawie odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji święta 1. Polskiej Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka, jednej z  najbardziej znanych jednostek Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie walczących w II Wojnie Światowej.

11 lutego 1944 r. o świcie w ruinach getta warszawskiego stracona została mieszkanka Żoliborza – Hanna Czaki „Helena”, łączniczka i sekretarka kierownika Wydziału Informacji w Biurze Informacji i Propagandy Komendy Głównej Armii Krajowej.