18-06-2018

Prestiżowy konkurs "Droga" na Harvard

Prestiżowy konkurs "Droga" na Harvard, od ośmiu lat przykuwa uwagę tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Każdego roku czwórka niezwykle zdolnych osób odwiedza Uniwersytet Harvarda i przekonuje się, że studia na najlepszej uczelni na świecie nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń.

13 czerwca 2018 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu „ W Drodze na Harvard”.

Maria Rutkowska tegoroczna absolwentka XVI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Sempołowskiej została laureatką konkursu.. W tegorocznej edycji startowało 1500 młodych, bardzo zdolnych ludzi. Aby otrzymać tytuł Laureata Konkursu należało pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, której elementem jest m.in. napisanie jednostronicowego eseju na zadany temat. Drugi etap to selekcja 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy zostali zaproszeni na rozmowę z Kapitułą Konkursu, która spośród nich wyłoniła 20 Laureatów Konkursu „Droga na Harvard”.  Czworo najlepszych otrzymało tytuł Laureata Nagrody Głównej.

Tygodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda to nagroda główna w Konkursie, którą otrzymało 4 Laureatów. Ponadto wszyscy Laureaci zostali objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie  300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

Według zgodnej oceny Kapituły, finaliści tegorocznej edycji prezentowali najwyższy poziom w dotychczasowej historii Konkursu.

Gratulujemy

droga do harvardu

http://droganaharvard.pl/lista-finalistow-viii-edycji-drogi-harvard/