Z życia dzielnicy

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Żoliborza za udział w wyborach do Sejmu i Senatu 2019. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, Żoliborz był czwartą dzielnicą pod względem frekwencji, która wyniosła 80,34%. W całej Warszawie głosować poszło 77,07% uprawnionych osób.

Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej, to święto nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. Dziękujemy Wam Drodzy Nauczyciele, za Wasz codzienny wkład w edukację i rozwój naszych dzieci.

Uwaga nowy konkurs. Pokażcie jakie żoliborskie miejsca dodają Wam energii? Przybliżcie nam swoje ulubione miejsca i sposoby na poprawę nastroju, koniecznie z Żoliborzem w tle”. Zostawcie w komentarzach tekst, zdjęcia, film… Pięć najbardziej pozytywnych pomysłów nagrodzimy mięciutkim kocykiem.

Rozpoczął się remont ulicy Rydygiera, który potrwa do końca czerwca 2020 roku. W ramach realizacji pierwszego etapu inwestycji powstaną cztery zatoki dla komunikacji miejskiej, chodniki oraz ścieżka rowerowa. Wybudowane zostaną także nowe miejsca parkingowe. W drugim etapie uzupełniana będzie zieleń.

Do 10 października trwają konsultacje społeczne "Jakie  Veturilo po 2020". Zapraszamy na spotkanie warsztatowe 1 października o godz. 17.00  w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54.