pl en de fr
wtorek, 25 kwietnia 2017 00:00

Michał Miecielica skończył sto lat

Pan Michał Miecielica urodził się 23 kwietnia 1917 r. w miasteczku Łużki na Wileńszczyźnie. Od 1946 mieszka nieprzerwanie na Żoliborzu.
wtorek, 25 kwietnia 2017 00:00

The Time Quartet w Tęczy od Kuchni.

W sobotę w Tęczy od Kuchni wystąpił zespół The Time Quartet z atrakcyjnym repertuarem Od Sinatry do Adele. Koncert okazał się wydarzeniem, które warto odnotować. Tęczę od Kuchni po brzegi wypełnili widzowie (ok. 100 osób), potwierdzając, że ten stosunkowo młody przybytek oferuje zarówno dobre jedzenie, jak i ambitną rozrywkę. 
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 00:00

Wiersze Julii Hartwig w Piwnicy Poetyckiej

23 kwietnia odbyła się w Kalinowym Sercu druga w tym roku, a 43 z kolei Piwnica Poetycka. Cykl realizowany jest przy wsparciu i pod patronatem Krzysztofa Bugli, burmistrza Dzielnicy Żoliborz. Piwnica ma swoich przysięgłych zwolenników, którzy wędrują wraz z nią przez kolejne miejsca piwniczne skuszeni okazją wysłuchania dobrej poezji w wybornym wykonaniu. Od pewnego czasu Piwnica znalazła klimatyczne miejsce w Kalinowe Serce. Tym razem wiersze znanej, współczesnej poetki Julii Hartwig czytali: Irena Jun, Marek Urbański i Anna Bojarska. Towarzyszyły im Anna Mocarska na flecie i Iwona Rapacz na wiolonczeli.

 

Zapraszamy na ponad dwadzieścia spotkań dyskusyjnych i do plenerowych punktów konsultacyjnych. Konsultacje trwają od 11 kwietnia do 15 maja 2017 roku.
10 kwietnia  odbyło się otwarcie biblioteki w Szkole Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego. Zbiory przeniesione zostały do nowego, starannie wyremontowanego i odpowiednio przystosowanego pomieszczenia Będą teraz w daleko lepszych niż dotychczas warunkach.  Wydarzeniu nadano uroczysty charakter. Jako pierwsi wystąpili Odyseusze SP 267. Przedstawili bardzo interesujący spektakl kreatywny, który zapewnił im awans na tegoroczny EuroFestiwal na Białorusi. Trzymamy kciuki! Przypomnijmy, że ich starsi koledzy odnieśli spektakularny sukces w 2015 r. zdobywając czwarte miejsce w 36. światowym finale konkursu „Odyssey of The Mind” w Stanach Zjednoczonych.
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza