pl en de fr

Żoliborz przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Wymiana Ciepła. Namiot, w którym można zostawić i wziąć ciepłe ubrania dla potrzebujących stanął z tyłu Urzędu Dzielnicy od strony ul. Kątowej. Dziękujemy Przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych i Zdrowia Dorota Klejn za pomysł włączenia się do akcji❤️

9 431 żoliborskich dzieci z 6 312 rodzin otrzymało w 2019 roku świadczenie wychowawcze 500+. Łączna kwota wydatków na ten cel wyniosła 37 mln 729 tys. 109 zł, co stanowiło 84 proc. wsparcia finansowego udzielonego rodzinom. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy realizował w 2019 roku 11 różnych pomocowych programów finansowych. Kwota wszystkich wypłaconych świadczeń rodzinnych wyniosła łącznie 45 mln 102 tys. 236 zł.

170 drzew posadził w 2019 roku Wydział Ochrony Środowiska na terenach administrowanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz. O 35 drzew wzbogacił się Park Kaskada, 13 nowych posadziliśmy przy Alei Wojska Polskiego, 14 przy ul. Przasnyskiej, a 9 w Parku Kępa Potocka. W 2020 roku nowe drzewa zostaną zasadzone m.in. przy ul. Rydygiera oraz w Parku Sady Żoliborskie.

Sprawy lokalowe, to jedne z najtrudniejszych tematów, z którymi każdego roku musi się zmierzyć Zarząd Dzielnicy Żoliborz. Na początku 2019 roku, na liście oczekujących na przyznanie lokalu z zasobów dzielnicy czekały aż 104 rodziny. W większości były to jednoosobowe gospodarstwa domowe, które stanowiły blisko 52 proc. wszystkich oczekujących. Rodziny dwu- i trzyosobowe stanowiły razem prawie 37 proc., a rodziny cztero-, pięcio- oraz sześcioosobowe - 11,5 proc.

Ponad 10 500 dokumentów o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność wydał już Wydział Nieruchomości w Dzielnicy Żoliborz. Stanowi to 72 proc. wszystkich, koniecznych do wydania, zaświadczeń. Do końca roku dokumenty otrzyma ponad 80 proc. uprawnionych właścicieli lokali.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza