pl en de fr

Zapraszamy na spotkanie otwarcia VIII edycji budżetu obywatelskiego, które odbędzie się we wtorek, 1 grudnia, o godz. 18.30. Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To świetna okazja, aby mieć wpływ na to, co powstanie w najbliższej okolicy.

Ponad 356,2 tys. złotych wyniosła łączna kwota udzielonych zniżek dla przedsiębiorców w ramach programu wsparcia dla najemców w czasie epidemii koronawirusa. Z obniżonych stawek skorzystali zarówno przedsiębiorcy wynajmujący lokale z zasobów Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Żoliborzu, jak i dzierżawiący grunty miejskie na terenie dzielnicy.

W trzech żoliborskich parkach pojawiły się specjalne ławki, dedykowane dla matek z małymi dziećmi. Wyposażone zostały one w miejsce do przewijania dziecka oraz w ażurowe zadaszenie ochraniające przed słońcem. Nowe ławki czekają już na mamy z niemowlętami w parkach: Kaskada, Kępa Potocka oraz Sady Żoliborskie na terenie placów zabaw dla małych dzieci.

Uczniowie klas 1-3 rozpoczynają dzisiaj naukę w nowym budynku Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej 1. W budynku znajduje się dziewięć dodatkowych oddziałów, który może pomieścić do 225 dzieci oraz 20 osób personelu.

Igor Newerly (1903-1987) żoliborski pisarz, dziennikarz wychowawca młodzieży.  W latach 1930 - 1939 znany,  jako Jerzy Abramow był redaktorem założonego przez Janusza Korczaka pisma dzieci i młodzieży "Mały Przegląd". Autor znanych powieści, w tym książki "Zostało z uczty bogów" wyróżnionej nagrodą podziemnej "Solidarności" w 1986 roku. Związany z Żoliborzem, mieszkał na III Kolonii WSM.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza