pl en de fr
15-02-2021

Nowe saunarium OSiR Żoliborz

Żoliborski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej wzbogacił się o nowe, większe saunarium. Dotychczasowe pomieszczenia zostały rozbudowane i powiększone, a poza sauną suchą wybudowana została także nowoczesna sauna fińska, łaźnia parowa i infrared.

Na przebudowanej i przearanżowanej powierzchni znalazła się także strefa schładzania z lodospadem i wiadrem prysznicowym oraz komfortowa strefa relaksu. Poprzednia, 42 metrowa sauna sucha została powiększona do 86 mkw. Sauna fińska zajmuje obecnie przestrzeń 9,42 mkw., sucha – 7,75 mkw., łaźnia parowa – 6,8 mkw., a infrared – 1,65 mkw. Pomieszczenie do relaksu obejmuje powierzchnię 19,4 mkw. i wyposażone jest w pięć podgrzewanych leżanek.

Koszt prac wyniósł 250 tys. zł, a środki na realizację prac modernizacyjnych pozyskano z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”.

Czas ograniczonego z powodu pandemii koronarowirusa dostępu do obiektów sportowych, żoliborski OSiR wykorzystał także na remont szatni oraz łazienek w strefie fitness. Odnowiona została elewacja budynku przy ul. Potockiej 1, a odświeżony wygląd zyskał również podziemny parking.

12 lutego działalność wznowiła pływalnia, a od 14 lutego działa także nowe saunarium Ośrodka Sportu i Rekreacji na Żoliborzu. Z pływalni, sauny, zajęć sportowych organizowanych oraz innych atrakcji OSiR Żoliborz mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe. Wszystkie osoby przebywające na terenie ośrodka zobowiązane są do przestrzegania reżimu sanitarnego. Prosimy zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi korzystania z pływalni i saunarium.

1

2

3

4

5

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza