pl en de fr
29-10-2020

Na Żoliborzu nowe ławki dla matek z małymi dziećmi

W trzech żoliborskich parkach pojawiły się specjalne ławki, dedykowane dla matek z małymi dziećmi. Wyposażone zostały one w miejsce do przewijania dziecka oraz w ażurowe zadaszenie ochraniające przed słońcem. Nowe ławki czekają już na mamy z niemowlętami w parkach: Kaskada, Kępa Potocka oraz Sady Żoliborskie na terenie placów zabaw dla małych dzieci.

Inicjatorką pomysłu umieszczenia w żoliborskich parkach ławek dedykowanym karmiącym mamom jest radna dzielnicy Żoliborz Anna Świeżawska. - Ławki dla matek karmiących pełnią ważną rolę - stwarzają młodym mamom poczucie bezpieczeństwa oraz intymności w trakcie karmienia swojego maleństwa – zwraca uwagę w swojej interpelacji radna Anna Świeżawska.

- Mamy nadzieję, że nowe ławki spełnią oczekiwania mam i osób opiekujących się małymi dziećmi oraz że wszyscy zadbamy o to, aby służyły żoliborskiej społeczności jak najdłużej – uzupełnia Renata Kozłowska, zastępca burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Koszt zakupu, dostarczenia i montażu trzech ławek (po jednej w parkach: Kaskada, Kępa Potocka oraz Sady Żoliborskie) wyniósł niecałe 10,6 tys. zł. Na Żoliborzu funkcjonują jeszcze dwie takie ławki, które w 2018 roku w pobliżu placu zabaw przy ul. Generała Zajączka 8 oraz ul. Sady Żoliborskie 4, postawił żoliborski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami.

Park Kaskada

Park Kepa Potocka

Park Sady Zoliborskie

 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza