pl en de fr
07-10-2020

Otwarcie Centrum Lokalnego Żoliborz zostaje odwołane

Atrakcje na otwarcie Centrum Lokalnego Żoliborz zostają odwołane.
Centrum będzie funkcjonować, zapraszamy na spotkania z koordynatorkami. 
Prosimy o stosowanie się do obowiązujących przepisów epidemicznych.

Już w najbliższą sobotę, 10 października zapraszamy na oficjalne otwarcie Centrum Lokalnego Żoliborz przy ulicy Rydygiera 6b. W programie zaplanowano koncert Misi Furtak, Olimpiadę Rodzinną, spotkanie z psią behawiorystką, punkt wymiany roślin, a przede wszystkim giełdę pomysłów i inicjatyw sąsiedzkich, które miałyby być realizowane w Centrum.

- Ideą żoliborskiego Centrum Lokalnego jest stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni blisko domu, która będzie sprzyjać spotkaniom sąsiedzkim, wzmacniać więzi społeczne oraz budować tożsamość lokalną. Chcemy, aby to mieszkańcy decydowali o tym co będzie działo się w Centrum. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w tworzenie tego miejsca i zapraszamy wszystkich już w sobotę od godz. 10:00 – mówi Renata Kozłowska, wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz.

Centrum Lokalne Żoliborz tworzą trzy pawilony:

  • „pawilon A”, który pełnić będzie funkcję kulturalno–usługową,
  • „pawilon B”, który służyć ma jako pomieszczenie magazynowe dla lokalu „A”, a także na potrzeby kina letniego, czy innych wydarzeń na otwartej przestrzeni,
  • „pawilon C, który funkcjonować będzie jako miejsce zabaw dla dzieci.

Obok budynku znajdują się urządzenia sportowe, w tym boisko wielofunkcyjne przystosowane do gry w piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę, tor do gry w bule i szachy terenowe. Budynek otoczony jest zielenią i przestrzenią rekreacyjną, alejki wykonane zostały z nawierzchni mineralnej oraz wyposażone są w ławki parkowe i kosze na śmieci.

Centrum Lokalne Żoliborz funkcjonować będzie od wtorku do niedzieli. We wtorki i czwartki otwarte będzie w godzinach 11:00-19:00, w środy i piątki - w godzinach 12:00-19:00, a w weekendy od 10:00 do 19:00. O dobre samopoczucie mieszkańców, realizację inicjatyw sąsiedzkich i aktywizację lokalnej społeczności zadbają dwie – wyłonione w konkursie - koordynatorki.

CL 1

CL 2

CL 3

CL 4

CL 5

Po szczegóły dotyczące otwarcia, planowanych i realizowanych wydarzeń zapraszamy na profil Centrum Lokalnego Żoliborz na FB: https://www.facebook.com/CLZoliborz

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza