pl en de fr
07-09-2020

Rozpoczynamy konsultacje dot. nowych drzew w Parku Sady Żoliborskie

W dniach 16 września do 6 października będą miały miejsce konsultacje społeczne dotyczące koncepcji nasadzeń nowych drzew w Parku Sady Żoliborskie. Zorganizowane zostaną punkty i spacery konsultacyjne z udziałem dendrologa oraz spotkanie online z pomologiem.

W ciągu trwających trzy tygodnie konsultacji chcemy poznać zdanie mieszkańców i osób odwiedzających park w kwestii nowych nasadzeń drzew oraz argumenty, które stoją za proponowanym przez nich rozwiązaniem. Zależy nam, aby mieszkańcy określili zarówno preferowany przez nich charakter tych nasadzeń (drzewa owocowe sadownicze, owocowe niebrudzące, drzewa nieowocowe), a także zaproponowali konkretne gatunki drzew, które chcieliby widzieć w Parku Sady Żoliborskie.

Konsultacje rozpoczną się 16 września. Tego dnia w godzinach 17:00-19:00 na terenie Parku Sady Żoliborskie pojawi się mobilny wózek konsultacyjny, przy którym będą zbierane uwagi i propozycje mieszkańców w kwestii nowych drzew. Będzie to także możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące przyszłości parku.

Terminy i miejsca mobilnych punktów konsultacyjnych:

  • 16 września (środa), godz. 17.00 – 19.00, teren Parku Sady Żoliborskie
  • 19 września (sobota), godz. 11.00 - 12.30, teren Parku Sady Żoliborskie
  • 24 września (czwartek), godz. 17.00 - 19.00, ul. Sady Żoliborskie
  • 26 września (sobota), godz. 11.30 - 14.30, teren Parku Sady Żoliborskie

W wyznaczonych dniach i godzinach mobilne punkty konsultacyjne będą przemieszczać się po terenie parku, pojawią się m.in. w okolicach Pawilonu Kulturalnego oraz placu zabaw.

Dodatkowo, przewidziane zostały dwa spacery konsultacyjne. Odbędą się one 19 i 26 września, każdy z uczestników proszony jest o zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego. Spacery rozpoczną się przy Pawilonie Kulturalnym, pierwszy z nich odbędzie się z udziałem dendrologa Jacka Borowskiego z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Katedry Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Drugi natomiast, ma służyć poznaniu opinii mieszkańców i pogłębionej dyskusji.

  • 19 września (sobota), godz. 11.00-13.00 - Park Sady Żoliborskie
  • 26 września (sobota), godz. 16.00-17.30 - Park Sady Żoliborskie

Dla osób, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę z zakresu gatunków drzew owocowych, możliwości ich sadzenia, zasad właściwej pielęgnacji, zorganizowany zostanie spotkanie online z pomologiem Ryszardem Rawskim, pracownikiem Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.

Na spotkanie online zapraszamy w środę, 30 września w godzinach 18:00-19:00. Obowiązują zapisy. Można zapisać się podczas spotkań i spacerów konsultacyjnych, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerami: 22 4438895, 22 4438906, w godzinach 8.00 – 16.00. Osoby zapisane, otrzymają w dniu warsztatu dedykowany link do udziału.

Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w bezpośrednich konsultacjach czy spacerach, może przekazać swoje uwagi na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w biurze Zespołu Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy przy ul. Słowackiego 6/8, pokój 129 i 130, od poniedziałku do piątku (w dniach 16 września-6 października), w godzinach pracy urzędu.

O poszczególnych wydarzeniach w ramach konsultacji dot. nasadzeń drzew w Parku Sady Żoliborskie, mieszkańcy będą dodatkowo informowani poprzez plakaty i ulotki dystrybuowane za pośrednictwem spółdzielni mieszkaniowych. Informacje znajdą się także na tablicach i okolicznych słupach ogłoszeniowych oraz na terenie samego parku.

Na podstawie zebranych podczas konsultacji wśród mieszkańców opinii, sporządzony zostanie raport, a następnie podjęta będzie decyzja o wystąpieniu z wnioskiem do Marszałka Województwa Mazowieckiego w sprawie zmiany charakteru nasadzeń zastępczych w Parku Sady Żoliborskie i proponowanych gatunków drzew.

4564564

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza