pl en de fr
31-08-2018

15 milionów na zespół przedszkolno-żłobkowy

Rada Warszawy na LXXIII Sesji w dniu 30 sierpnia 2018 podjęła uchwałę, w wyniku której Żoliborz otrzymał kwotę 15 mln zł z przeznaczeniem na budowę zespołu przedszkolno-żłobkowego. Placówka będzie zlokalizowana na Żoliborzu Artystycznym przy ul. Ficowskiego. Miejsce to (ok. 11 tys. m2 ) jest jednym z nielicznych na tym obszarze, na których można zlokalizować inwestycje celu publicznego. Od kilku lat zabiegał o to Zarząd Dzielnicy Żoliborz składając formalne wnioski do władz miasta. Wypowiadała się również na ten temat Rada Dzielnicy. Finał tych zabiegów miał miejsce właśnie na ostatniej sesji Rady Warszawy. Tego typu placówka pomoże zminimalizować w naszej dzielnicy deficyt miejsc, zarówno w przedszkolach, jak i w żłobkach, w dynamicznie rozbudowujących się osiedlach Żoliborza Południowego.

Wstępne założenia przewidują, że powierzchnia użytkowa obiektu mieć będzie 2,5 tys. m2. Znajdą się w nim pomieszczenia dla 5 oddziałów przedszkolnych (125 dzieci) i 6 oddziałów żłobka (150 dzieci), sala zajęć ruchowych, zaplecze kuchenne, zespół administracyjny i socjalny, zespół techniczny i gospodarczy. Na terenie działki powstaną place zabaw wyposażone w nowoczesne urządzenia dostosowane do wieku wychowanków. Całości dopełni zróżnicowana bogata zieleń. W intencji władz dzielnicy powinna to być inwestycja funkcjonalna, odpowiadająca współczesnym standardom, zwracająca uwagę ciekawą formą estetyczną - jak wszystko, co dla Żoliborza jest reprezentatywne. Chodzi również o to by służyło to kształtowaniu wrażliwości dzieci. Inwestycja realizowana ma być w cyklu dwuletnim.

Warto przypomnieć, że rok temu oddany został do użytku nowoczesny zespół przedszkolno-żłobkowy przy ul. Rydygiera zrealizowany również w cyklu dwuletnim. Korzysta z niego łącznie 250 dzieci.

ficowski

 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza