pl en de fr
01-04-2016

Już można złożyć wnioski 500 +

Od dziś można złożyć wniosek w ramach programu Rodzina 500+. Przez trzy miesiące będzie to można zrobić nie tylko w żoliborskim Wydziale Obsługi Mieszkańców, ale również w gimnazjach, szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach.

Zachęcamy do wypełnienia wniosku w domu. Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać, dołączyć niezbędne dokumenty i złożyć w urzędzie na ulicy Słowackiego 6/8 lub w placówce oświatowej. Wniosek można wygodnie wypełnić na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl gdzie kreator „podpowiada” krok po kroku jak to zrobić. Szkoły, przedszkola i żłobki Od dziś wypełnione i podpisane wnioski można składać w punktach przyjmowania wniosków Rodzina 500+ nie tylko w Wydziałach Obsługi Mieszkańców, ale również w gimnazjach, szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobkach. Punkty przyjmowania wniosków w placówkach oświatowych będą działały od 1 kwietnia do 1 lipca, czyli w okresie, kiedy można spodziewać się największego zainteresowania rodziców. Lista punktów jest na stronie www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl Wnioski będzie można wysłać za pośrednictwem systemów elektronicznych, których działanie powinno zapewnić Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Są to: bankowość elektroniczna, portal Emp@tia, Platforma Usług Elektronicznych – PUE (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), ePUAP. Do tego niezbędne jest posiadanie podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz innych baz, program Rodzina 500+ może dotyczyć około 150 tysięcy dzieci w Warszawie. Od 1 kwietnia mieszkańcy będą mogli składać wnioski o przyznanie im świadczenia rodzinnego. Więcej informacji o programie Rodzina 500 plus:
  • www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl
  • www.mpips.gov.pl
Infolinie:
  • Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej - 22 529 06 68
  • Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - 22 695 71 22
  • Urzęd m.st. Warszawy – Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Załączniki:

Dodatkowo możesz zadać pytanie na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza