Wyniki zawodów

W dniu 07.11.2019 r. w sali gimnastycznej XVI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Popiełuszki 5 odbyły się dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie w kategoriach dzieci i młodzieży. Zawody wyłoniły reprezentantów Dzielnicy Żoliborz na listopadowe i grudniowe finały WOM. Wśród dzieci wygrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 267 oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392. W kategorii młodzieży bezkonkurencyjni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92, którzy triumfowali w rozgrywkach dziewcząt i chłopców.

W dniach 4-6 listopada rozegrano dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt oraz chłopców ze szkół ponadpodstawowych. Zawody odbyły się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Felińskiego 15. Po trzech dniach sportowych emocji wyłoniono reprezentantów Dzielnicy Żoliborz do warszawskich finałów WOM. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta z XVI Liceum Ogólnokształcącego, a mistrzami chłopcy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych.

W dniach 28-30.10.2019 r. rozegrano dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju w kategoriach dzieci i młodzieży. Podczas trzech dni zmagań odbyło się wiele meczów, które dostarczyły uczestnikom i kibicom mnóstwo sportowych emocji. Miejscem zmagań była hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1. W tym roku wszystkie kategorie wiekowe rozgrywały zawody na profesjonalnie przygotowanych boiskach – z bandami do unihokeja. Najlepsze drużyny wywalczyły mistrzostwo Dzielnicy Żoliborz i prawo startu w warszawskich finałach WOM. W kategorii dzieci zwyciężyły reprezentacje dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 92 i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 65, a w kategorii młodzieży dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 92 i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 267.

W dniu 21 października rozegrano żoliborskie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej młodzieży. Zawody odbyły się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Felińskiego 15. Do zawodów przystąpiły po 3 drużyny dziewcząt oraz chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 65, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 92.

W piątek 18 października w budynku Urzędu Dzielnicy Żoliborz rozegrano dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach. Zmiany w tegorocznym regulaminie WOM wprowadziły po raz pierwszy rozgrywki szachowe również na poziomie młodzieży – rocznik 2005-2006, a zatem zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych. W olimpiadzie dzieci wystartowało 6 zespołów, a tytuł mistrzów dzielnicy wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 92. W olimpiadzie młodzieży rywalizowały tylko 2 zespoły, a pewne zwycięstwo zanotowała reprezentacja Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek. Obie zwycięskie drużyny wystartują w listopadowych finałach WOM.

W dniach 17-18 października na boiskach trawiastych OSiR Żoliborz rozegrano zawody dzielnicowe w piłce nożnej dziewcząt oraz chłopców ze szkół ponadpodstawowych. Pogoda dopisała, a same rozgrywki przebiegały w przyjemnej, sportowej atmosferze. Najlepsze drużyny uzyskały awans do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się na wiosnę 2020 roku. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta z XVI Liceum Ogólnokształcącego, a mistrzami chłopcy z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3.

W dniu 15 października rozegrano żoliborskie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce ręcznej dzieci. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1. W rozgrywkach rywalizowały 3 drużyny dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 267, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

Przełom września i października jest okresem rozgrywania zawodów szkolnych w biegach przełajowych. Eliminacje dzielnicowe do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w czwartek 26.09.2019 r. w Parku Kępa Potocka. Wzięło w nich udział łącznie 341 uczniów. Najlepszy start zanotowała Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana, której reprezentanci wygrali wszystkie poziomy rozgrywkowe, w których startowali.

W dniu 04.10.2019 r. rozegrano dzielnicowe eliminacje do WOM w piłce nożnej w kat. młodzieży. Zawody odbyły się na boiskach trawiastych OSiR Żoliborz, bardzo dobrze przygotowanych przez gospodarza obiektu. W rozgrywkach rywalizowały po 4 drużyny dziewcząt oraz chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 92, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

W maju tradycyjnie rozgrywane są zawody lekkoatletyczne w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Na poziomie dzieci rywalizacja odbywa się w formie 4-boju lekkoatletycznego, a na poziomie młodzieży w rozszerzonej formule lekkoatletyki.