Wyniki zawodów

We wtorek 04.12.2018 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Żoliborz przy ul. Słowackiego 6/8 odbyły się dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach dla dzieci ze szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół walczących o miano mistrza dzielnicy. Tytuł wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 92, która wystąpi w finałach WOM.

W czwartek 29.11.2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a odbyły się dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci oraz młodzieży – osobno wśród chłopców i dziewcząt. Zwycięzcy każdej kategorii zagrają w grudniowych finałach na poziomie stołecznym.

W dniach 22-23.11.2018 r. odbyły się eliminacje Dzielnicy Żoliborz do finałów WOM w unihokeju dziewcząt oraz chłopców na poziomie młodzieży. Eliminacje przeprowadzono w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1. W zawodach rywalizowało 5 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta z LXIV Liceum Ogólnokształcącego, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 92.

W dniach 14-16.11.2018 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Felińskiego 15 rozegrano eliminacje dzielnicowe do WOM w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych. W zawodach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt oraz 7 drużyn chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta z XVI Liceum Ogólnokształcącego, a mistrzami chłopcy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych.

W dniach 29-30.10.2018 r. rozegrano żoliborskie eliminacje dzielnicowe do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej na poziomie młodzieży. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn dziewcząt i 5 drużyn chłopców. Eliminacje przeprowadzono w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Felińskiego 15. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 65, a mistrzami chłopcy z LXIV Liceum Ogólnokształcącego.

Zawody w mini piłce ręcznej dzieci rozegrano w czwartek 18.10.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1. Do rozgrywek zgłosiły się tylko po 3 drużyny dziewcząt i chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 65, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 92.

Zawody odbyły się na boiskach z trawą naturalną administrowanych i przygotowanych przez OSiR Żoliborz. W poniedziałek 15.10.2018 r. rozegrano turniej dziewcząt i eliminacje grupowe chłopców, a we wtorek 16.10.2018 r. finały chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta z LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, a mistrzami chłopcy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych.

Zawody odbyły się na boiskach z trawą naturalną administrowanych i przygotowanych przez OSiR Żoliborz. W poniedziałek 01.10.2018 r. rozegrano turniej dziewcząt i eliminacje grupowe chłopców, a we wtorek 02.10.2018 r. finały chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 92, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

Dzielnicowe eliminacje do 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w bieżącym roku szkolnym rozpoczęto zawodami w biegach przełajowych, które odbyły się w dniu 25.09.2018 r. na terenie Parku Kępa Potocka. Zawody przyciągnęły rzeszę dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, łącznie wzięło w nich udział 380 zawodników. Najlepiej wypadli reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 65, która zdobyła najwięcej punktów do klasyfikacji dzielnicowej na inaugurację zmagań sportowych. Na łączną punktację szkoły składały się małe punkty zdobyte przez wszystkich jej reprezentantów w każdym z biegów.

W lutym 2018 roku zostały rozegrane szkolne Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawody były eliminacjami do rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na szczeblu miejskim. Na początku miesiąca rozstrzygnięto rywalizację tzw. szkół średnich. Bezkonkurencyjne były reprezentacje dziewcząt i chłopców XVI Liceum Ogólnokształcącego, które triumfowały w swoich zawodach, pozostawiając konkurencję w tyle. Pod koniec lutego wyłoniono mistrzów w kategoriach dzieci (szkoły podstawowe) oraz młodzieży (była kategoria gimnazjalna). Wśród dzieci zwycięstwa między sobą podzieliły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 65 triumfowała w rywalizacji dziewcząt, a Szkoła Podstawowa nr 92 w kategorii chłopców. Wśród młodzieży kolejny wynik, określany jako sukces, odniosła reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 65, która wygrała rywalizację z drużynami składającymi się z zawodniczek o dwa lata starszych! Wynika to z reformy oświaty, za sprawą której uczniowie klas 7-mych szkół podstawowych rywalizują z klasami gimnazjalnymi. W kategorii chłopców nie było takiej niespodzianki, a mistrzostwo dzielnicy zdobyła drużyna XVI Liceum Ogólnokształcącego (wygaszane klasy gimnazjalne).