Wyniki zawodów

Przełom września i października jest okresem rozgrywania zawodów szkolnych w biegach przełajowych. Eliminacje dzielnicowe do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w czwartek 26.09.2019 r. w Parku Kępa Potocka. Wzięło w nich udział łącznie 341 uczniów. Najlepszy start zanotowała Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana, której reprezentanci wygrali wszystkie poziomy rozgrywkowe, w których startowali.

W dniu 04.10.2019 r. rozegrano dzielnicowe eliminacje do WOM w piłce nożnej w kat. młodzieży. Zawody odbyły się na boiskach trawiastych OSiR Żoliborz, bardzo dobrze przygotowanych przez gospodarza obiektu. W rozgrywkach rywalizowały po 4 drużyny dziewcząt oraz chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 92, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

W maju tradycyjnie rozgrywane są zawody lekkoatletyczne w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Na poziomie dzieci rywalizacja odbywa się w formie 4-boju lekkoatletycznego, a na poziomie młodzieży w rozszerzonej formule lekkoatletyki.

We wtorek 07.05.2019 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a rozegrano dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ringo. Do zawodów przystąpiły 4 reprezentacje żoliborskich szkół. Komplet zwycięstw odnieśli zawodnicy LXIV Liceum Ogólnokształcącego, którzy wystąpią w miejskich finałach WOM.

W dniu 03.04.2019 r. rozegrano dzielnicowe eliminacje do WOM w mini piłce nożnej dzieci. Zawody odbyły się na świetnie przygotowanych boiskach trawiastych OSiR Żoliborz. Dobra pogoda dopisała uczestnikom podczas rywalizacji na świeżym powietrzu. W rozgrywkach rywalizowały 3 drużyny dziewcząt oraz 6 drużyn chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 92, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

Pod koniec marca rozegrano żoliborskie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie w kategoriach dzieci i młodzieży. Zawody odbyły się w dniach 28-29.03.2019 r. w sali gimnastycznej XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Popiełuszki 5. W zawodach dzieci wystartowały 4 drużyny dziewcząt i 5 drużyn chłopców, a na poziomie młodzieży po 5 drużyn w obu kategoriach. Najlepiej wypadli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 267, którzy wygrali 2 z 4 możliwych konkurencji.

W środę 27.03.2019 r. na pływalni OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 odbyły się żoliborskie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu dzieci i młodzieży. Na obu poziomach wystartowało po 5 szkół. Ostatecznie jednak bezkonkurencyjni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 65, którzy zwyciężyli we wszystkich kategoriach, zarówno dziewcząt jak i chłopców! Zawodnicy tej szkoły będą reprezentować Żoliborz w warszawskich finałach WOM w kwietniu.

W dniach 06-07.03.2019 r. rozegrano żoliborskie eliminacje do WOM w piłce siatkowej młodzieży. Zawody zostały zorganizowane w sali gimnastycznej XVI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Popiełuszki 5. Wystartowało 7 drużyn chłopców oraz 6 drużyn dziewcząt. Bezkonkurencyjne w rywalizacji dziewcząt były zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 65, które gładko wygrały wszystkie mecze w turnieju w stosunku 2:0. Wśród chłopców, po bardziej zaciętym finale, zwyciężyli reprezentanci gospodarzy z XVI Liceum Ogólnokształcącego.

W dniach 05-07.03.2019 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Felińskiego 15, rozegrano eliminacje dzielnicowe do WOM w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych. W zawodach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt oraz 7 drużyn chłopców. Były to ostatnie, w tym roku szkolnym, rozgrywki licealiady na Żoliborzu. Punkty zdobyte przez szkoły decydowały o miejscach w końcowej klasyfikacji dzielnicowej. Po emocjonujących meczach zwycięstwo w eliminacjach żoliborskich i prawo gry w finałach WOM w piłce siatkowej wywalczyły dziewczęta z XVI Liceum Ogólnokształcącego oraz chłopcy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych.

Dzielnicowe eliminacje do WOM w koszykówce na poziomie młodzieży rozegrano w dniach 20-21.02.2019 r. na obiekcie LXIV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elbląskiej 51. W zawodach wzięło udział po 6 zespołów w każdej kategorii – dziewcząt i chłopców. Opiekunowie drużyn podkreślali wysoki poziom sportowy, godny określenia „mistrzostwa dzielnicy”. Co warte podkreślenia, w kategorii chłopców całe podium wypełnili reprezentanci szkół podstawowych, zostawiając, tym razem, z tyłu „licealistów”. Mistrzami dzielnicy zostali zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 92. Wśród dziewcząt zwyciężyły jednak gospodynie z LXIV Liceum Ogólnokształcącego.