Wyniki zawodów

W dniu 03.04.2019 r. rozegrano dzielnicowe eliminacje do WOM w mini piłce nożnej dzieci. Zawody odbyły się na świetnie przygotowanych boiskach trawiastych OSiR Żoliborz. Dobra pogoda dopisała uczestnikom podczas rywalizacji na świeżym powietrzu. W rozgrywkach rywalizowały 3 drużyny dziewcząt oraz 6 drużyn chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 92, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

Pod koniec marca rozegrano żoliborskie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie w kategoriach dzieci i młodzieży. Zawody odbyły się w dniach 28-29.03.2019 r. w sali gimnastycznej XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Popiełuszki 5. W zawodach dzieci wystartowały 4 drużyny dziewcząt i 5 drużyn chłopców, a na poziomie młodzieży po 5 drużyn w obu kategoriach. Najlepiej wypadli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 267, którzy wygrali 2 z 4 możliwych konkurencji.

W środę 27.03.2019 r. na pływalni OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 odbyły się żoliborskie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu dzieci i młodzieży. Na obu poziomach wystartowało po 5 szkół. Ostatecznie jednak bezkonkurencyjni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 65, którzy zwyciężyli we wszystkich kategoriach, zarówno dziewcząt jak i chłopców! Zawodnicy tej szkoły będą reprezentować Żoliborz w warszawskich finałach WOM w kwietniu.

W dniach 06-07.03.2019 r. rozegrano żoliborskie eliminacje do WOM w piłce siatkowej młodzieży. Zawody zostały zorganizowane w sali gimnastycznej XVI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Popiełuszki 5. Wystartowało 7 drużyn chłopców oraz 6 drużyn dziewcząt. Bezkonkurencyjne w rywalizacji dziewcząt były zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 65, które gładko wygrały wszystkie mecze w turnieju w stosunku 2:0. Wśród chłopców, po bardziej zaciętym finale, zwyciężyli reprezentanci gospodarzy z XVI Liceum Ogólnokształcącego.

W dniach 05-07.03.2019 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Felińskiego 15, rozegrano eliminacje dzielnicowe do WOM w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych. W zawodach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt oraz 7 drużyn chłopców. Były to ostatnie, w tym roku szkolnym, rozgrywki licealiady na Żoliborzu. Punkty zdobyte przez szkoły decydowały o miejscach w końcowej klasyfikacji dzielnicowej. Po emocjonujących meczach zwycięstwo w eliminacjach żoliborskich i prawo gry w finałach WOM w piłce siatkowej wywalczyły dziewczęta z XVI Liceum Ogólnokształcącego oraz chłopcy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych.

Dzielnicowe eliminacje do WOM w koszykówce na poziomie młodzieży rozegrano w dniach 20-21.02.2019 r. na obiekcie LXIV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elbląskiej 51. W zawodach wzięło udział po 6 zespołów w każdej kategorii – dziewcząt i chłopców. Opiekunowie drużyn podkreślali wysoki poziom sportowy, godny określenia „mistrzostwa dzielnicy”. Co warte podkreślenia, w kategorii chłopców całe podium wypełnili reprezentanci szkół podstawowych, zostawiając, tym razem, z tyłu „licealistów”. Mistrzami dzielnicy zostali zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 92. Wśród dziewcząt zwyciężyły jednak gospodynie z LXIV Liceum Ogólnokształcącego.

Pierwsze noworoczne eliminacje dzielnicowe w ramach eliminacji do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zostały rozegrane w mini piłce siatkowej dzieci ze szkół podstawowych. Zawody odbyły się w dniach 18-19.02.2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a. W rozgrywkach rywalizowały 4 drużyny dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 65, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

W dniach 18-19.12.2018 r. zostały rozegrane eliminacje dzielnicowe do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini koszykówce dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1. W rozgrywkach rywalizowały 3 drużyny dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców. Mistrzyniami dzielnicy zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 65, a mistrzami chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392.

W dniu 12.12.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w dwa ognie usportowione dla dzieci ze szkół podstawowych. Jest to jedyna dyscyplina w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, rozgrywana tylko na szczeblu dzielnicowym. Uczestniczą w niej dziewczęta i chłopcy z klas 4-tych. Zawody rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1. W rozgrywkach wystartowały 4 drużyny dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców. Mistrzostwo dzielnicy zdobyły reprezentacje dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 68 oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 392.

W dniach 11-13.12.2018 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Felińskiego 15 rozegrano eliminacje dzielnicowe do WOM w koszykówce dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych. W zawodach wzięło udział 5 drużyn dziewcząt oraz 7 drużyn chłopców. Niekwestionowanym tegorocznym liderem w tej dyscyplinie został Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli mistrzostwo dzielnicy i będą reprezentować Żoliborz w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w 2019 roku.