23-09-2019

XII Bieg Rotmistrza Pileckiego

XII edycja biegu poświęconego pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego odbyła się w sobotę, 21 września w Parku Kępa Potocka. W tym roku lista startowa zapełniła się szybko i na kilka dni przed startem nie było możliwości zapisania się do biegu. Łącznie wystartowały 724 osoby, w tym 136 dzieci.

Impreza poprzedzona była uroczystością złożenia kwiatów pod pomnikiem Rotmistrza w alei Wojska Polskiego, w której wzięli udział przedstawiciele Zarządu i Rady Dzielnicy Żoliborz. Gośćmi honorowymi wydarzenia były dzieci Rotmistrza Witolda Pileckiego – Zofia Optułowicz-Pilecka i Andrzej Pilecki. 

Imprezę rozpoczęły przemówienia gości, a oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec. Następnie wystartowały maluchy na dystansie 100 m oraz starsze dzieci w biegach na 500 m, 1000 m i 1500 m. O godzinie 12.30 rozpoczął się bieg główny kobiet i mężczyzn na dystansie 5 km, a tuż po jego starcie odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodników w biegach dziecięcych. Po 16 minutach na mecie pojawili się pierwsi biegacze. Zwycięzcą biegu został Radosław Gromek – nauczyciel wychowania fizycznego z Żoliborza. Wśród Pań najszybsza była Dominika Ciszewska z Warszawy. 

W trakcie imprezy dla wszystkich uczestników serwowano pyszną grochówkę. Na scenie wystąpili członkowie stowarzyszenia „Zgrupowanie Radosław”, śpiewając pieśni powstańcze i patriotyczne. W miasteczku biegowym rozstawiono stoiska o tematyce patriotyczno-edukacyjnej.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Bieg mężczyzn 5 km:

  1. Radosław Gromek – czas 16:08
  2. Łukasz Staniak – czas 16:22
  3. Łukasz Kwarta – czas 16:26
Bieg kobiet na 5 km:
  1. Dominika Ciszewska – czas 20:56
  2. Katarzyna Kot – czas 21:08
  3. Aleksandra Bigorajska – czas 21:36

Pełne wyniki biegów: https://www.entretiming.pl/wyniki-4/