16-10-2018

Sportowy czas żoliborskich seniorów

Gimnastyka dla seniorów W ramach zakończonych niedawno Żoliborskich Dni Seniora mieszkańcy brali udział w pokazowych zajęciach gimnastyki dla seniorów prowadzonych przez Agnieszkę Doniek doświadczoną instruktorkę, specjalizującą się w pracy z osobami w wieku senioralnym. Zajęcia odbyły się w klubach seniora Piękny Brzeg i Promyk.

Turniej tenisa stołowego dla seniorów 55+

Po raz pierwszy na Żoliborzu tenisistki i tenisiści wystartowali w turnieju tenisa stołowego, który zorganizowany został w hali sportowej Klubu Sportowego Spójnia-Warszawa. Po zaciętych pojedynkach udało się wyłonić najlepszych w kategorii kobiet oraz open. W turnieju wystartowały 4 kobiety i 22 mężczyzn. Najstarszy zawodnik uczestniczący w zmaganiach ukończył 82 lata. Duży sukces imprezy jest dobrym zwiastunem przed przyszłoroczną edycją zawodów.

Spacer przyrodniczy po nadwiślańskiej ścieżce pieszej

Miłośnicy nordic walkingu i długich spacerów skorzystali z rekreacyjnej wycieczki po najcenniejszych przyrodniczo terenach Żoliborza – obszarze Natura 2000 – brzegach Wisły. Spacer zakończył się piknikiem na żoliborskiej plaży z pieczonymi kiełbaskami w roli głównej i wspólnym śpiewaniem piosenek przy ognisku.

Warszawska Olimpiada Seniorów

Najlepsi z najlepszych wystartowali w zawodach podsumowujących Warszawskie Dni Seniora 2018, zorganizowanych na terenach Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej. Start mieszkańców z naszej dzielnicy okazał się ogromnym sukcesem. W klasyfikacji dzielnic żoliborscy seniorzy zajęli 3 miejsce po Bemowie i Bielanach zdobywając łącznie 18 medali: 9 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.