14-12-2017

XXII Żoliborski Bieg Mikołajkowy

Niedziela 10.12.2017 r. na Żoliborzu przywitała kilkuset miłośników biegania słoneczną pogodą. Teren Pasa Nadwiślańskiego był miejscem odbywania się XXII edycji Żoliborskiego Biegu Mikołajkowego. Lokalizacja imprezy została zmieniona w stosunku do lat ubiegłych, co spotkało się z pozytywnymi odczuciami uczestników biegu.

XXII Żoliborski Bieg Mikołajkowy Biuro zawodów powstało na obiektach K.S. Spójnia Warszawa, a trasa biegu prowadziła malowniczymi bulwarami i ścieżkami nad Wisłą. Start główny na dystansie 10 kilometrów tradycyjnie poprzedziły liczne wyścigi dzieci i młodzieży. Młodzi pasjonaci sportu rywalizowali na czterech różnych dystansach: 250 metrów, 500 metrów, 750 metrów i 1000 metrów. Po dekoracji biegów dziecięco-młodzieżowych, o godzinie 12.00 na trasę wyruszyli zawodnicy startujący w biegu głównym. Zwycięzcą biegu został Mateusz Kondej z Pilawy osiągając znakomity czas 31:59, drugie miejsce zajął Sebastian Polak z Warszawy z czasem 33:25, a trzeci był Michał Orzeł z Warszawy pokonując metę w czasie 34:53.
Wśród Pań zwycięstwo odniosła Antonina Biała z Puław wygrywając z czasem 39:04, drugie miejsce zajęła Justyna Śliwiak z wynikiem 39:41, a podium uzupełniła Joanna Pomorska osiągając czas 41:05. Wszyscy biegacze, mali i duzi, otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem Świętego Mikołaja. Po zakończonym biegu zawodnicy mogli posilić się ciepłą zupą. Najlepsi w swoich kategoriach zostali nagrodzeni podczas ceremonii dekoracji zwycięzców.