16-08-2017

WYBIEGAJ SPRAWNOŚĆ – zapisy do biegu charytatywnego

Od kilku lat na Żoliborzu odbywa się niezwykły bieg, któremu przyświeca idea pomagania innym.. Wybiegaj sprawność – ta impreza zadomowiła się nie tylko w kalendarzu wydarzeń sportowych naszej dzielnicy, ale i całej Warszawy. Wpisowe i darowizny złożone z okazji biegu przeznaczane są w całości na pomoc osobom potrzebującym. Każdego roku wyznaczane są nowe cele i wspierane kolejne osoby.

Siódma edycja biegu WYBIEGAJ SPRAWNOŚĆ odbędzie się w niedzielę 8 października o godzinie 11.00 na terenie Parku Kępa Potocka. Tym razem zbieramy środki na zakup wózka aktywnego dla 4-letniej Ewy z Domu Dziecka w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej i czterech wózków manualnych dla osób w śpiączce oraz na dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla 12 pacjentów wybudzonych ze śpiączki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Fundacji „Światło” w Toruniu. Wartość sprzętu wynosi 60 tysięcy złotych. Organizatorzy biegu – Stowarzyszenie „Dać siebie innym” oraz Dzielnica Żoliborz – wierzą, że zebranie tej kwoty powiedzie się, dzięki ludziom dobrej woli. W ciągu pięciu lat udało się zebrać aż 524 700 zł, co pozwoliło zakupić 18 wózków inwalidzkich, łóżka rehabilitacyjne, podnośniki i samochód dla hospicjum. Zorganizowano też 14 dwutygodniowych turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych.

IMG 3054 min

W ramach imprezy odbędą się: bieg główny na dystansie 5 km, Marsz Nordic Walking, bieg dla przedszkolaków, biegi dziecięco-młodzieżowe oraz symboliczny bieg osób niepełnosprawnych. Wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody od sponsorów.

Informacje i zapisy na bieg są dostępne na stronie internetowej biegu: http://www.wybiegajsprawnosc.pl/