pl en de fr

Skład Rady Dzielnicy

Beata Zasada Wysocka Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Ekologii Człowieka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Członek redakcji gazety lokalnej – Informator Żoliborza.  W kadencji 2014-2018 zdobyła mandat z listy PiS. Przewodnicząca Komisji edukacji i Sportu. Pracuje również w Komisji Rewizyjnej i Mieszkaniowej.

Dyżury: tutaj

Przewodnicząca Komisji Edukacji

Komisje: Mieszkaniowa, Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny, Mieszkalnictwa i Spółdzielczości

Klub: Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości

Izabella Anna Zaremba Urodzona w Warszawie, absolwentka Wydziału Filozoficzno – Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Profilaktyki i Resocjalizacji UW i Studium Terapii Uzależnień. Wieloletnia psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień, autorka publicystyki kulturalno – społecznej, felietonów i wywiadów. Od kilkunastu lat redaktorka gazety lokalnej "Informator Żoliborza", współautorka kilkunastu książek, głównie o Żoliborzu. Aktualnie radny Prawa i Sprawiedliwości na Żoliborzu. Prowadzi także spotkania o charakterze literacko-muzycznym w kultowym klubie "Kalinowe Serce". Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury. Prywatnie matka znanego i popularnego pisaża Jacka Piekary, babcia Jędrzeja i Kacpra.

Dyżury: tutaj

Komisje: Rewizyjna, Kultury, Edukacji, Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny

Klub: Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości

Piotr Wertenstein Zulawski Lat 39, prawnik, adwokat. Radny Dzielnicy od 1998 r. (aktualnie radny z najdłuższym stażem). W latach 2006-2014 Przewodniczący Rady Dzielnicy. Obecnie Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Porządku oraz Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP.

Dyżury: tutaj

Kontakt:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Porządku

Komisje: Budżetu i Przedsiębiorczości, Edukacji, Sportu

Klub: Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP

Joanna Tucholska Żoliborzanka od urodzenia i z wyboru serca. Absolwentka  Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina  w klasie skrzypiec. Studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, m.in. z  Zarządzania Oświatą. W samorządzie od 2006 r., w latach 2006-2010 Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Inicjatyw Obywatelskich. W  kadencji  2010-2014 Przewodnicząca Komisji Infrastruktury i Bezpieczeństwa.Najważniejszymi osiągnięciami było m.in. doprowadzenie do konsultacji społecznych, w wyniku których utworzona zostanie nowa linia autobusowa na Żoliborzu Południowym. Zrezygnowano również z solenia ulic będących w zarządzie dzielnicy oraz zmieniono organizację ruchu na Kępie Potockiej uniemożliwiając zniszczenie dużej zielonej przestrzeni parkowej. Oprócz pracy w komisjach przede wszystkim angażowałam sie we współpracę z mieszkańcami i rozwiązywanie ich problemów. Przewodniczyłam też cyklicznym spotkaniom z przedstawicielami służb porządkowych: Policją i Strażą Miejską, poświęconym poprawie bezpieczeństwa w dzielnicy.Obecnie pracuję  w Warszawskiej Operze Kameralnej, dokąd przeszłam z Agencji Promocji Boksu Zawodowego. Prywatnie mama pierwszoklasistki Julki.

Dyżury: tutaj

Komisje: Budżetu i Przedsiębiorczości, Infrastruktury, Edukacji

Radna Klubu Platformy Obywatelskiej

Konrad Smoczny Wykształcenie wyższe magisterskie. Skończył dwa kierunki studiów "Dziennikarstwo i PR" w Wyższej Szkole Humanistycznej i "Trenersko Nauczycielskie"  Akademii Wychowania Fizycznego. Członek Stowarzyszenia "Miasto jest Nasze".


Dyżury: tutaj

Przewodniczący Komisji Kultury

Komisje: Mieszkaniowa, Sportu

Klub: radny Miasto Jest Nasze Żoliborz

Janina Selwant Radna Dzielnicy Żoliborz od 2006r. Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Zdrowia, Członek Komisji Ładu Przestrzennego, Członek Komisji Infrastruktury. Została Radną, aby pomagać innym i mieć wpływ na rozwój Dzielnicy Żoliborz.

Propaguje planowanie i rozwój Dzielnicy Żoliborz w zgodzie z jej historią, położeniem i potrzebami mieszkańców.

Zajmuje się starszymi mieszkańcami dzielnicy i ich problemami. Stworzyła Dzienny Punkt Wsparcia dla chorych na Alzheimera oraz powołała do życia Klubu dla Młodzieży Zagrożonej. Jest zaangażowana w aktywizację Seniorów, walkę z wykluczeniem społecznym i rozwój programów dla Klubów Seniora.

Wspiera i propaguje działalność lokalnej społeczności. Należy do PARTNERSTW działających na terenie Żoliborza. Co roku, przewodniczy jury „ Żoliborskiego Festiwalu Śpiewających Seniorów”.

Odznaczona za pracę na rzecz Ogrodów Działkowych odznaką „Zasłużony Działkowiec”. Za pracę na rzecz dzieci została odznaczona medalem „Przyjaciel Dziecka” przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Urodzony społecznik i kobieta z klasą. Jej pasją są piesze wycieczki. Podąża za zasadą, iż „ Każdy z nas stworzony jest do rzeczy wielkich, budowania nowego i pomagania innym”.

Dyżury: tutaj

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny

Komisje: Infrastruktury, Ładu Przestrzennego
Klub: Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości

Dyżury: tutaj

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Komisje: Rewizyjna, Kultury, Edukacji, Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny

Klub: Klub "Żoliborz Demokratyczny"

Rober Rogala Urodzony pół wieku temu na Mokotowie ,ale całe życie związany z Żoliborzem. Tutaj ukończyłem szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące , jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tu mieszkam z całą rodziną i od 25 lat prowadzę własną działalność gospodarczą , a od 3 lat pracuję również w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Jestem Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej Kościoła Rzymsko-Katolickiego i członkiem Akcji Katolickiej przy parafii św. Jana Kantego.

Od wielu lat działam na rzecz naszej lokalnej społeczności. Będąc radnym trzech poprzednich kadencji złożyłem kilkadziesiąt interpelacji i zapytań oraz wielokrotnie interweniowałem w wielu indywidualnych sprawach z którymi zwracali się do mnie mieszkańcy Żoliborza, a w ostatniej kadencji miałem przywilej przewodniczyć Komisji Rewizyjnej. W obecnej kadencji przewodnicząc największemu Klubowi Radnych w Radzie Dzielnicy i Komisji Infrastruktury pragnę nadal służyć swoim doświadczeniem dla naszej lokalnej społeczności.

 

Dyżury: tutaj

Przewodniczący Komisji Infrastruktury

Komisje: Budżetu i Przedsiębiorczości, Edukacji, Mieszkalnictwa i Spółdzielczości

Klub: Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości

EmailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

donata rapackaDyżury: tutaj

Przewodnicząca Komisji Ładu Przestrzennego

Komisje: Rewizyjna, Ochrony Środowiska i Porządku, Kultury

Klub: Klub "Żoliborz Demokratyczny"

Krystyna Ptaszyńska Z zawodu ekonomistka. W latach 2002-2006 wiceprzewodnicząca Komisji Mieszkaniowej nie będąc radną. Była to funkcja społeczna. W kadencji 2006-2010 była radną i pełniła m.in. funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej oraz wiceprzewodniczącej Komisji Budżetowej. W obecnej kadencji 2014-2018 pełni funkcję przewodniczącej Komisji Budżetu i Przedsiębiorczości, wiceprzewodniczącej Komisji Mieszkaniowej. Ponadto jest członkiem Komisji Ochrony Środowiska i Porządku.

Dyżury: tutaj

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewodnicząca: Komisji Budżetu i Przedsiębiorczości

Komisje: Ochrony Środowiska i Porządku, Mieszkalnictwa i Spółdzielczości

Klub: Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza