04-09-2017

Kino według Radosława Piwowarskiego

3 września  wieczorem, pod  kopułą Fortu Sokolnickiego  odbyło się pełne  humoru i ciepła pierwsze z cyklu spotkanie z  mieszkającym na Żoliborzu  Radosławem Piwowarskim i jego gośćmi.

Piwowarski w Forcie to przegląd wybranych filmów jednego z najbardziej cenionych i wielokrotnie nagradzanych twórców polskiego kina, na który zaprasza Urząd Dzielnicy Żoliborz. Wczorajszy pokaz filmu „Yesterday” poprzedziła rozmowa Radosława Piwowarskiego z Jurkiem Szebestą, producentem filmu i Stanisławem Brudnym, odtwórcą jednej z ról. Rozmowę prowadził Janusz Wróblewski, krytyk filmowy. Piwowarski - scenarzysta, reżyser, aktor - w swojej twórczości często skupia się na psychologii i relacjach międzyludzkich. Jego opowieści to sentymentalne baśnie, które śmieszą, bawią, wzruszają, ale jednocześnie skłaniają do refleksji nad współczesnym światem.     

Kolejny wieczór z wybitnym, żoliborskim twórcą w niedzielę 10 września o godz. 20.00, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego. Zapraszamy na „Pociąg do Hollywood”. Wstęp wolny.