pl en de fr

Uncategorised

Szanowni Państwo, 

uprzejmie  informujemy, że na bieżąco analizowany jest rozwój sytuacji epidemicznej i decyzje organów państwa, od których uzależnione jest przeprowadzenie akcji "Lato w Mieście 2020". 

Bardzo prosimy śledzić informacje zamieszczane na stronie Urzędu Dzielnicy Żoliborz i Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.

96799373 1324088874459346 8190883734510108672 n

Biblioteka Publiczna dz. Żoliborz zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek (8-15 maja 2020), który od 1985 roku obchodzony jest z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jego pierwszy dzień przypada w uroczyście świętowanym w każdej Bibliotece Dniu Bibliotekarza (8 maja). W ciągu całego tygodnia w placówkach bibliotecznych odbywa się szereg imprez, mających na celu podkreślanie roli czytania i Bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu Bibliotekarza, a także zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku, ze względu na panujące ograniczenia, wynikające z pandemii koronawirusa, imprezy towarzyszące Tygodniowi Bibliotek będą miały charakter zdalny i obchodzone będą tylko w przestrzeni internetowej. Hasłem Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2020 jest motto “Zasmakuj w Bibliotece”. Zapraszamy na wspólne świętowanie na platformie YouTube:

bieg flagi 3

W tym roku bieg flagi ma zupełnie inny charakter... Koronawirus przeszkodził nam w zorganizowaniu tradycyjnego biegu, dlatego mamy dla Was propozycję - weźcie udział w naszym e-biegu - nagrajcie filmik z aktywności biegowej dziecka i wrzućcie go w komentarzu pod tym postem. Na Wasze relacje czekamy od 1 maja od godz. 8.00 do 3 maja do godz.22.00. Dla pierwszych 140 uczestników e-biegu mamy pamiątkowy medal.

Zapraszamy do udziału w zabawie

Załącznik:

Wszelkie informacje dotyczące wsparcia dla Przedsiębiorców w zakresie m.in.:

  • uzyskania środków dla pracowników (np. dofinansowania do pensji swoich pracowników)
  • zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy (np. zwolnienia ze składek ZUS na 3 miesiące, wniosku o umorzenie zaległości podatkowej)
  • uzyskania środków na utrzymanie firmy w kryzysie (m.in. świadczenie postojowe)
  • innych ułatwień dla firmy i informacji o przedłużonych terminach płatności dostępne są na stronie:  https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/wyszukaj-wsparcie-dla-swojej-firmy 
W ramach tarczy antykryzysowej uruchomiona została także infolinia, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00:

numery telefonów infolinii : +48 22 484 84 84, +48 732 122 500

W zakładce kontakt można także zadawać pytania dotyczące ww. tematyki poprzez formularz kontaktowy: https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/kontakt

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W I HALOWYM PUCHARZE ŻOLIBORZA

 
"Książka to godny szacunku przyjaciel" - warsztaty książkowe, podczas których dzieci samodzielnie wykonają mini książeczkę oraz poznają drogę, jaką pokonują książki zanim trafią do biblioteki. Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 111
ul. Mickiewicza 65
17.02.2020 godz. 9:30
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza