pl en de fr

Komunikaty dla mieszkańców

Dla upamiętnienia 77. rocznicy powstania w getcie warszawskim, w niedzielę, 19 kwietnia, o godz. 12.00, na terenie Warszawy zostaną uruchomione syreny alarmowe miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS 
i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak:

Informacja - zgłoszenia mieszkańcy.

Mieszkańcy mogą zgłaszać chęć pracy w komisji wyborczej po wypełnieniu druku "Zgłoszenie do komisji - wyborca"

Wszystkie zgłoszenia mieszkańców będą brane pod uwagę dopiero po dokonaniu zgłoszeń przez Komitety wyborcze, które mają pierwszeństwo w zgłaszaniu członków komisji. Wypełnione zgłoszenie należy złożyć w Kancelarii urzędu. 

Zgłaszać się mogą osoby z całego woj. mazowieckiego, które są w Rejestrze Wyborców.

Kwota diet to:

  1. Członek komisji - 350 zł
  2. Zastępca - 400 zł
  3. Przewodniczący 500 zł 

W przypadku II tury kwota diet jest taka sama.

Informacja zgłoszenia Komitety wyborcze.

Zgłoszenia przyjmowane są w Kancelarii ul. Słowackiego 6/8. Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 10 kwietnia o godz. 16.00. Pozostałe informacje jak powyżej.

Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz zapraszają na bezpłatne warsztaty pisarskie dla dzieci w wieku 6-12 lat w ramach Żoliborskiego Klubu Małego Pisarza. Wszystkie zajęcia odbywają się w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Marii Kazimiery 20/1 (Miejsca Aktywności Lokalnej na Żoliborzu).

Zapraszamy wszystkich zakochanych i nie tylko po odblaskowe serduszka, które czekają na Was na tablicy w holu Urzędu Dzielnicy.

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że decyzją Rady m.st. Warszawy od dnia 1 marca br. obowiązywać będą nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych.
Obowiązuje system ryczałtowy, zgodnie z którym mieszkańcy budynków wielorodzinnych będą płacić 65 zł / mies. od gospodarstwa, a zamieszkujący domy jednorodzinne 94 zł / mies. Osoby w trudnej sytuacji finansowej otrzymają wsparcie.

Biała Sobota w Szpitalu Magodent

Szanowni Państwo,

Do 31 stycznia 2020 r. można zgłaszać swoje propozycje tytułów do 13. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.
Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz sami czytelnicy. Książki powinny być napisane w języku polskim, przez żyjących autorów i wydane w 2019 roku.

Trwają prace przy usuwaniu skutków awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło dziś w godzinach porannych. W rejonie awarii pracują ekipy techniczne i ciężki sprzęt – informuje Veolia Energia Warszawa, dostawca ciepła dla stolicy.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza