pl en de fr

Przebudowa Trasy AK – zmiany na ul. Powązkowskiej

Wykonawca przebudowy Trasy Armii Krajowej zapowiada następne zmiany w ruchu drogowym. W piątek, 7 marca wieczorem zamknięta zostanie jedna jezdnia ul. Powązkowskiej nad trasą.

W piątek, 7 marca ok. godz. 22.00 zamknięta dla ruch zostanie wschodnia (w kierunku ul. Powstańców Śląskich) jezdnia ul. Powązkowskiej na wiadukcie nad Trasą Armii Krajowej. Kierowcy będą się poruszali w obydwu kierunkach po jezdni zachodniej (w kierunku ul. Okopowej). Wprowadzona zostanie zmienna w czasie organizacja ruchu – liczba pasów w danym kierunku będzie się zmieniała w zależności od pory dnia. I tak, pomiędzy godz. 22.00 a 12.00 dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku ul. Okopowej a jeden w stronę ul. Powstańców Śląskich. Natomiast między godz. 12.00 a 22.00 dwoma pasami będą jechali kierowcy w stronę ul. Powstańców Śląskich a jednym w kierunku ul. Okopowej. Taki układ pasów ruchu jest zgodny z natężeniem ruchu pojazdów na ul. Powązkowskiej w szczycie porannym i popołudniowym. Wiadukt na ul. Powązkowskiej będzie remontowany, kierowcy muszą przygotować się także na zmiany w ruchu drogowym na samej Trasie AK. 

To drugi przypadek zastosowania zmiennej w ciągu doby organizacji ruchu w Warszawie – podobne rozwiązanie zastosowano w 2008 r. na ul. Radzymińskiej w czasie remontu wiaduktu kolejowego nad ulicą, który wymagał zamknięcia dla ruchu jednej jezdni tej ważnej arterii. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8 (wcześniej taka modernizacja objęła Trasę Toruńską). Wszystkie prace mają się zakończyć do października 2015 r. Wykonawcą robót jest firma Metrostav S.A. Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza