pl en de fr
10-02-2020

"Zima w Mieście" zaczyna się od bezpieczeństwa

W Warszawie, jak i w całym województwie mazowieckim rozpoczęły się właśnie zimowe ferie. Wraz z początkiem zimowej przerwy w zajęciach szkolnych, dzieciom z żoliborskich szkół zorganizowano spotkanie, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabawy na świeżym powietrzu.

W poniedziałek, 10 lutego w kinie "Wisła" w ramach akcji "Zima w Mieście", funkcjonariuszka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz rozmawiali z dziećmi podstawowych o zasadach bezpieczeństwa w czasie trwających ferii zimowych w mieście.

Wprawdzie temperatura na zewnątrz nadal jest dodatnia, ale na wszelki wypadek dzieciom przypomniano o tym, aby nie wchodziły na zamarznięte zbiorniki wodne, zachowały szczególną ostrożność podczas zabawy ze śnieżkami oraz prawidłowym ubraniu oraz zachowaniu na mrozie. Tradycyjnie już podczas takich spotkań, młodym uczestnikom przypomniano numery telefonów alarmowych, na które mają dzwonić, kiedy czują, że może im lub osobom w kich otoczeniu, grozić niebezpieczeństwo lub źle się poczują.

W spotkaniu wzięło udział 81 dzieci. Na zakończeni wszyscy młodzi i jak zwykle bardzo aktywni uczestnicy otrzymali kolorowanki pt. „Kapitan Wyderka” oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

1 kino w

2 kino w

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza