pl en de fr
06-11-2019

Dbamy o bezpieczeństwo dzieci na Żoliborzu

We wtorek, 5 listopada w ramach prowadzonych zajęć profilaktycznych skierowanych do najmłodszych, policjantka Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V wraz z przedstawicielem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Żoliborz odwiedzili dzieci z niepublicznego Polsko-Francuskiego przedszkola na warszawskim Żoliborzu.

Podczas spotkania policjantka przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Najmłodszym zwrócono uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, centrum handlowym, podczas przejścia przez ulice oraz spotkania osoby nieznajomej. Dzieciom przypomniano także ważny numer telefonu alarmowego 112.

Organizatorzy spotkania zachęcali najmłodszych do noszenia i korzystania z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym zwiększają ich bezpieczeństwo. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach. W celu utrwalenia i uatrakcyjnienia przekazanej maluchom wiedzy, otrzymały one gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Dodatkowo, przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Żoliborz, realizując założenia profilaktyki wobec najmłodszych uczestników ruchu drogowego przekazał dyrektorowi przedszkola Francusko - Polskiego kamizelki odblaskowe oraz materiały edukacyjne ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Będą one służyć przedszkolakom podczas spacerów po terenie dzielnicy, zwiększając ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drogach oraz ciągach komunikacyjnych.

dygasinskiego 4

 

 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza