pl en de fr
15-05-2019

Wizyta u przedszkolaków z Żoliborza.

W ramach zajęć profilaktycznych służących zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom Żoliborza realizowanych przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz wraz Wydziałem Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, w dniu 14 maja br. przeprowadzono spotkanie z dziećmi Przedszkola nr 433 przy ul. Rydygiera 8a. Zajęcia zrealizowano w trzech grupach, w których uczestniczyło 123 przedszkolaków.

W trakcie zajęć omówiono z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa, a w szczególności zasady zachowania się w domu, centrum handlowym, podczas przejścia przez ulice oraz zachowania się podczas spotkania osoby nieznajomej. Przypomniano najmłodszym numery telefonów alarmowych, a w szczególności numer alarmowy 112. Organizatorzy spotkania zachęcali dzieci do noszenia i korzystania z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań.

Przedszkolakom wręczono gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Na zakończenie spotkania organizatorzy sprawili dzieciom wielką radość, prezentując im policyjny radiowóz.

3

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza