pl en de fr

Wydarzenia o bezpieczeństwie

W dniu 3 kwietnia br. policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz przedstawiciele żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w celu propagowania bezpiecznych zachowań przeprowadzili w przedszkolu nr 87 i 130 spotkania z dziećmi z Żoliborza. Podczas spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania o których trzeba pamiętać. Zwrócili uwagę dzieciom na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, podczas używania ostrych i gorących przedmiotów oraz w przypadku kontaktu z nieznajomymi osobami. Spotkanie było także okazją do powtórzenia numerów alarmowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały wiele pytań. Aby utrwalić przekazaną podczas spotkań wiedzę dzieci otrzymały kolorowanki „Bezpieczne dzieci” przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przypominamy o możliwości znakowania rowerów w Warszawie w ramach akcji „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”
Zasady bezpiecznego zachowania w drodze do przedszkola oraz w trakcie wypoczynku podczas ferii były tematem spotkania policjantek Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i przedstawiciela żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z dziećmi z przedszkola nr 288 przy ul. Elbląskiej. Wczoraj w przedszkolu przy ul. Elbląskiej funkcjonariuszki zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa V zapoznały przedszkolaki z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po mieście oraz nauczyły się, co należy zrobić, gdy zaczepi je nieznajomy. Dobrze wiedziały, że nie należy z takimi osobami rozmawiać, a o incydencie trzeba natychmiast poinformować dorosłego. Dodatkowo uczestnicy zajęć uczyli się przyjmowania pozycji ochronnej „żółwia”, przydatnej w momencie zaatakowania przez psa. Ponadto policjnatki przypomniały o zachowaniu ostrożności podczas rzucania śnieżkami, korzystania z lodowisk czy zjeżdżania na sankach oraz tzw. jabłuszkach. W celu utrwalenia przekazanych treści przedszkolaki otrzymały od przedstawiciela żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego kolorowanki pt „Bezpieczne dzieci”, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. W-wy.

poniedziałek, 13 lutego 2017 00:00

Kontrole autobusów przed zimowymi wyjazdami

Jak co roku, inspektorzy ITD oraz funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji będą sprawdzać autokary wiozące dzieci na zimowy wypoczynek. Już od piątku, 10 lutego, na parkingu przy hali Torwar będą kontrolować stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz niezbędne dokumenty.  
wtorek, 07 lutego 2017 00:00

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

EN NUMER RATUJE ŻYCIE. NIE BLOKUJ GO BEZ POTRZEBY – to przesłanie akcji informacyjnej z okazji przypadającego co roku w dniu 11 lutego Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego
  W tym roku obchody organizowane są pod hasłem uświadamiania mieszkańcom, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia i zdrowia. Akcja ta ma na celu zmniejszenie liczby zgłoszeń bezzasadnych, która wg danych organizacji EENA (European Emergency Number Association) w całej Unii Europejskiej jest bardzo wysoka i wynosi ponad 50%.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza