pl en de fr

Wydarzenia o bezpieczeństwie

poniedziałek, 26 czerwca 2017 00:00

Z żoliborskimi przedszkolakami o bezpieczeństwie.

W dniu 19 czerwca br. policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz przedstawiciele żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego mając na uwadze propagowania bezpiecznych zachowań wsród najmłoszych przeprowadzili spotkanie z dziecmi w przedszkolu nr 109.       

Zbliżający się okres urlopowy to czas, gdy pozostawione na dłużej bez opieki mieszkanie lub dom stają się łakomym kąskiem dla włamywaczy. Zawarte poniżej wskazówki utrudnią „pracę” przestępcom, również w okresie innym niż wakacje.

W dniu 11 maja br. funkcjonariuszki Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KRP W-wa V oraz pracownik delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz, odwiedzili dzieci klas „ 0” w szkole podstawowej nr 68 na warszawskim Żoliborzu.
Od maja ulice stolicy znów będą patrolować policjanci podczas służb ponadnormatywnych finansowanych z budżetu m.st. Warszawy.

W dniu 3 kwietnia br. policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz przedstawiciele żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w celu propagowania bezpiecznych zachowań przeprowadzili w przedszkolu nr 87 i 130 spotkania z dziećmi z Żoliborza. Podczas spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania o których trzeba pamiętać. Zwrócili uwagę dzieciom na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, podczas używania ostrych i gorących przedmiotów oraz w przypadku kontaktu z nieznajomymi osobami. Spotkanie było także okazją do powtórzenia numerów alarmowych. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały wiele pytań. Aby utrwalić przekazaną podczas spotkań wiedzę dzieci otrzymały kolorowanki „Bezpieczne dzieci” przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza