pl en de fr

Wydarzenia o bezpieczeństwie

W dniu 29 marca br. w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom Żoliborza funkcjonariuszka Wydziału Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KRP Warszawa V wraz z przedstawicielem Delegatury BBiZK w dzielnicy Żoliborz odwiedzili dzieci z przedszkola nr 130 na Żoliborzu.

29750296 2007356045958394 119255180 n

Podczas spotkania policjantka przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Najmłodszym zwrócono uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w domu, centrum handlowym, podczas przejścia przez ulice oraz spotkania osoby nieznajomej. Dzieci z zapałem uczestniczyły w zajęciach. W celu utrwalenia i uatrakcyjnienia przekazanej dzieciom wiedzy otrzymały one gadżety odblaskowe przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

 

 

Stołeczna Policja otrzymała z budżetu Warszawy 4,6 mln zł na służby ponadnormatywne, dzięki którym patrolowane są niebezpieczne rejony naszego miasta.

W dniu 15 lutego 2018 r. z inicjatywy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz w pomieszczeniach klubu seniora "Promyk"przy ul. Kazimierza Promyka odbyło się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem publicznym.

W dniach 1-2 lutego 2018 r. z inicjatywy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz w placówkach Ośrodka Pomocy Społecznej dzielnicy Żoliborz przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki i ul. Stanisława Wyspiańskiego, odbyły się dwa spotkanie dotyczące bezpieczeństwa osób starszych.

W dniu 17 stycznia 2018 r. z inicjatywy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz w budynku Domu Pielgrzyma "Amicus" przy ul. Hozjusza 2 w ramach zajeć prowadzonych przez I Żoliborski Uniwersytet III wieku odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa seniorów.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz oraz V Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. W trakcie spotkania  seniorom przekazane zostały informacje dotyczące sposobów postępowania w przypadku zagrożenia oraz jak skutecznie obronić się przed oszustami działajacymi tzw. metodą "Na Wnuczka" i " na Policjanta". Ponadto funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej wskazali jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Uczestniczący w spotkaniu seniorzy przekazali funkcjonariuszom swoje spostrzeżenia odnośnie ich osobistego bezpieczeństwa oraz podzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi.

Podczas spotkania pracownicy Delegatury BBiZK w Dzielnicy Żoliborz wręczyli zebranym ulotki informacyjne oraz kalendarze na 2018 r. ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

 

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza