pl en de fr

Wydarzenia o bezpieczeństwie

Zasady bezpiecznego zachowania w drodze do przedszkola oraz w trakcie wypoczynku podczas ferii były tematem spotkania policjantek Komendy Rejonowej Policji Warszawa V i przedstawiciela żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z dziećmi z przedszkola nr 288 przy ul. Elbląskiej.

Wczoraj w przedszkolu przy ul. Elbląskiej funkcjonariuszki zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa V zapoznały przedszkolaki z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po mieście oraz nauczyły się, co należy zrobić, gdy zaczepi je nieznajomy. Dobrze wiedziały, że nie należy z takimi osobami rozmawiać, a o incydencie trzeba natychmiast poinformować dorosłego. Dodatkowo uczestnicy zajęć uczyli się przyjmowania pozycji ochronnej „żółwia”, przydatnej w momencie zaatakowania przez psa. Ponadto policjnatki przypomniały o zachowaniu ostrożności podczas rzucania śnieżkami, korzystania z lodowisk czy zjeżdżania na sankach oraz tzw. jabłuszkach.

W celu utrwalenia przekazanych treści przedszkolaki otrzymały od przedstawiciela żoliborskiej delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego kolorowanki pt „Bezpieczne dzieci”, przygotowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. W-wy.

poniedziałek, 13 lutego 2017 00:00

Kontrole autobusów przed zimowymi wyjazdami

Jak co roku, inspektorzy ITD oraz funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji będą sprawdzać autokary wiozące dzieci na zimowy wypoczynek. Już od piątku, 10 lutego, na parkingu przy hali Torwar będą kontrolować stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz niezbędne dokumenty.  
wtorek, 07 lutego 2017 00:00

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

EN NUMER RATUJE ŻYCIE. NIE BLOKUJ GO BEZ POTRZEBY – to przesłanie akcji informacyjnej z okazji przypadającego co roku w dniu 11 lutego Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego
  W tym roku obchody organizowane są pod hasłem uświadamiania mieszkańcom, że numer 112 służy wyłącznie do ratowania życia i zdrowia. Akcja ta ma na celu zmniejszenie liczby zgłoszeń bezzasadnych, która wg danych organizacji EENA (European Emergency Number Association) w całej Unii Europejskiej jest bardzo wysoka i wynosi ponad 50%.

W dniu 31.01.2017 r. w godzinach porannych, w ramach kampanii społecznej „ Odblaskuj czyli świeć przykładem ” po raz kolejny dzielnicowi z żoliborskiego Komisariatu Policji namawiali pieszych uczestników ruchu do noszenia odblasków.
środa, 25 stycznia 2017 00:00

Oszuści wciąż działają

Praca przy rozpracowywaniu oszustów działających metodą „na policjanta CBŚ” nie jest łatwa. Zdarza się, że sprawcy takich przestępstw, dzięki swojej bezwzględności zyskują spore kwoty pieniędzy od starszych osób, które przekonywane są przez nich o tym, że biorą udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Pokrzywdzeni tym czasem nie zdają sobie sprawy, że w ciągu kilku minut tracą dorobek swojego życia. Kilka dni temu na terenie Bielan i Żoliborza miały miejsce dwa takie przypadki. Starsze osoby straciły prawie 40 000 złotych. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
  • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza