pl en de fr

Uncategorised

Zapraszamy dzisiaj, 17 kwietnia, o godz. 15.00 na otwarcie wystawy obrazów „ Tadeusz Kościuszko i Insurekcja” autorstwa Hakoba Mikayelyana

Hakob Mikayelyan- Artysta pochodzi z Armenii. Urodził się 18 stycznia 1972r. w Erewaniu. Naukę malarstwa rozpoczął w Instytucie im. Terlemezjana, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Erewaniu oraz u najsłynniejszych mistrzów malarstwa w Armenii. Preferuje malowanie farbami olejnymi. Jego prace były prezentowane m.in. w Moskwie, Genewie,Waszyngtonie i Paryżu. W roku 2010 przebywał i malował w Monaco, Mediolanie oraz Paryżu, a w 2011 w Nicei i Paryżu. W jego twórczości dominują improwizacje w kompozycji, abstrakcje, hiperrealizm oraz impresjonizm. Wykonał wiele kopii obrazów mistrzów renesansu włoskiego.Hakob Mikayelyan w dorobku ma wiele portretów, aktów, pejzaży, fresków, dekoracji teatralnych, a także kopii obrazów w autorskiej interpretacji. Ostatnio zajął się także tematyką historyczną związaną z postacią Tadeusza Kościuszki. Stworzył kolekcję portretów i wizerunków generała, jak również scen bitewnych. Jest laureatem Konkursu Kościuszkowskiego 2017 w Australii za obraz „Niewola".

225 ROCZNICA INSUREKCJI WARSZAWSKIEJ

UWAGA

W tych wyborach zróżnicowana została liczba członków komisji. Obecnie tak jak w latach poprzednich w lokalu wyborczym będzie jedna komisja, ale liczba członków komisji jest uzależniona od liczby mieszkańców z obszaru komisji. Proszę zapoznać się z załącznikiem z numerami komisji, siedzibami oraz liczbą członków komisji.

Zachęcamy do składania przez komitety większej liczby kandydatów niż liczba samych komisji na Żoliborz (19 komisji). Prosimy jedynie o wskazanie listy podstawowej przy składaniu zgłoszeń oraz tzw. rezerwowej z której będziemy korzystać w przypadku braków w zgłoszeniach do komisji. Przy obecnych wyborach Komisarz wyborczy przy małej liczbie zgłoszeń może dokonywać uzupełnienia składu komisji do maksymalnej liczby członków.

Prosimy o skorzystanie z druków zgłoszeń dostępnych poniżej.

Zgłoszenia będą przyjmowane w Kancelarii Urzędu przy ul. Słowackiego 6/8 do dnia 26 kwietnia do godziny 16:00

Wysokość diet

 • 350 zł – członek komisji
 • 400 zł – zastępca przewodniczącego
 • 500 zł - przewodniczący

Nr komisji, siedziby, liczba członków (załącznik)
Zgłoszenie do OKW jeden kandydat (załącznik doc)
Zgłoszenie do OKW wielu kandydatów (załącznik doc)

Zaświadczenie dla męża zaufania (załącznik pdf)

Wykaz miejsc na plakaty Komitetów Wyborczych (załącznik)

 • Obwieszczenie PKW w sprawie zarządzenia wyborów (załacznik pdf)

 • Informacje dla Komitetów Wyborczych

 • Informacja dotycząca zgłoszeń do pracy w komisji wyborczej.

  Osoba zainteresowana pracą w komisji powinna wypełnić druk zgłoszenia znajdujący się poniżej. Wypełniony druk zgłoszenia należy złożyć w Kancelarii urzędu ul. Słowackiego 6/8 do dnia 26 kwietnia do godz. 16:00.
  Zgłoszenia zgodnie z kolejnością złożenia będą wykorzystane przy braku wystarczającej liczby zgłoszeń kandydatów na członków komisji dokonanych przez komitety wyborcze. W tych wyborach będzie możliwość uzupełniania komisji do jej pełnego składu.  Zgłoszenia złożone w tym trybie będą dokonywane przez Komisarza Wyborczego.
Wysokość diet
350 zł – członek komisji
400 zł – zastępca przewodniczącego
500 zł - przewodniczący

Lista placówek, które przystąpiły do strajku i placówek, które nie przystąpiły do strajku

Wyszukiwarka pozwala na uzyskanie informacji, czy dana szkoła deklaruje przystąpienie do strajku. W pole "Nazwa szkoły lub przedszkola" lub "Adres szkoły lub przedszkola" należy wpisać odpowiednio nazwę lub adres. W miarę wpisywania, system podpowiada listę szkół, spełniających podane kryterium. Aby uzyskać informacje, należy kliknąć szukaną pozycję na liście.

Informacje dla rodziców w związku ze strajkiem 

Lekcja biblioteczna dla najmłodszych połączona z czytaniem wierszy i opowiadań na temat nadchodzącej wiosny. Podczas spotkania zapoznajemy najmłodszych z funkcjonowaniem biblioteki. Jak można się do niej zapisać, ile książek można wypożyczyć do domu itd. Czytamy książeczki a na koniec wspólnie się bawimy. Każde spotkanie jest otwarte i zapraszamy również maluchy z opiekunami.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV ul. Broniewskiego 9a
Wstęp wolny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i w rocznicę urodzin H. Ch. Andersena odbędzie się impreza literacka zapoznająca dzieci z życiem i twórczością pisarza. Zajęcia mają na celu pokazanie, że baśnie duńskiego autora uczą szacunku do siebie, tolerancji i przyjaźni. Dla przedszkolaków.

3.04.2019 – środa, 9:30
Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 111 ul. Mickiewicza 65
Wstęp wolny

Koncert dla dzieci.
Pierwszy koncert dla dzieci w wieku 0- 2 godz: 11:00
Drugi koncert dla dzieci w wieku 2 – 5 godz: 12:15

7.04.2019 – niedziela, 11:00, 12:15
CS Fort Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51
Wstęp za bezpłatnymi wejściówkami które można pobrać w informacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz
ul. Słowackiego 6/8

 • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie Facebook
 • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie twitter
 • Przejdź do profilu Urzędu Dzielnicy Żoliborz w serwisie youtube
Śladami Powstańczego Żoliborza